Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Ogólnopolski Konkurs Pożarniczy pt.: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”

5 kwietnia w remizie OSP w Przechlewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego pt.: „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów oraz kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Spośród 20 chętnych, którzy zgłosili się do etapu szkolnego, do tegorocznych eliminacji gminnych z naszej szkoły przystąpiło 8 uczniów: Hanna Blank, Jagoda Niemier, Oliwia Myszka, Jan Lemanczyk, Karol Lemanczyk, Klara Szyca, Aleksandra Czapiewska oraz Martyna Adamska. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 25 pytań, następnie trzy najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej zostały zaproszone na etap ustny i odpowiadały na trzy wylosowane pytania.

W pierwszej grupie wiekowej miejsce III zajęła Jagoda Niemier, natomiast w drugiej grupie wiekowej III miejsce zajął Karol Lemanczyk oraz I miejsce Martyna Adamska i tym samym zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki, które wręczyli Wójt Gminy Przechlewo Krzysztof Michałowski oraz Inżynier Nadzoru z Nadleśnictwa Niedźwiady Wojciech Krawczyk.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za ogromne zaangażowanie.

Autor: Ewa Wolin

Uczestnicy konkursu „Młodzież Zapobiega Pożarom"

Zwycięzca trzeciego miejsca w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom"

Przygotowanie do konkursu