Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Zgłoszenie kandydata

ZASADY ZGŁASZANIA KANDYDATUR

• Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, społeczności lokalnej, osiągnięć, ważnych kart z dziejów narodu.
  • Kandydatami mogą być np.: pisarze, lokalni działacze, patrioci, podróżnicy oraz inne podmioty, których działanie jest wzorem do naśladowania.
  • Kandydat na Patrona powinien być narodowości polskiej, nie może być postacią fikcyjną.
  • Kandydatem na Patrona nie może być osoba (podmiot), której imię nosi inna szkoła w Gminie Przechlewo
  • Kandydatury na patrona szkoły mogą zgłaszać: uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji Szkoły Podstawowej w Sąpolnie
  • Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko lub nazwę kandydata na Patrona z krótkim uzasadnieniem wyboru oraz podpis zgłaszającego.
  • Zgłoszenia kandydatów składamy w sekretariacie szkoły
  • Termin zgłoszeń do 31 października 2022r.
  • Rodzice zgłaszają swoje propozycje do sekretariatu szkoły. Na zebraniu Rada Rodziców wybiera spośród zgłoszonych 1 kandydaturę, najczęściej powtarzającą się. Protokół z wyborów sporządza przewodnicząca Rady Rodziców
  • Każda klasa spośród własnych propozycji wyłania 1 patrona w wewnętrznych wyborach.  Samorząd Uczniowski wyłania 1 kandydaturę. Protokół z wyborów sporządza przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.
  • Nauczyciele i pracownicy szkoły zgłaszają propozycje swoich kandydatów wraz z uzasadnieniem do przewodniczącej Zespół Koordynujący do spraw wyboru Patrona p. Doroty Ringwelskiej - Szypryt. Zespół Koordynujący do spraw wyboru Patrona wyłoni 1 kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów. Protokół z wyborów sporządzi przewodnicząca Zespołu Koordynującego do spraw wyboru Patrona.

• Dyrektor i Zespół koordynujący przygotuje alfabetyczną listę zgłoszonych kandydatur, którą opublikuje na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej szkoły.