Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

Język programowania Scratch z robotem Photon

Scratch to jedna z najpopularniejszych aplikacji, która umożliwia programowanie poprzez łączenie bloczków. Dzięki niemu uczniowie mogą kodować własne interaktywne historie, gry oraz animacje z wykorzystaniem wirtualnego kotka lub innego duszka.

Oprócz standardowych możliwości oferowanych przez program Scratch, narzędzie zostało rozszerzone o bloki umożliwiające wydawanie poleceń Photonowi- interaktywnemu robotowi. Robot wykonywał zadane przez uczniów instrukcje, które uczniowie zamiast śledzić na ekranie komputera mogli zobaczyć w rzeczywistości. Dodatkowo aplikacja Magic Bridge zainstalowana na komputerze pozwoliła na programowanie nawet czterech Photonów jednocześnie. Sprawiło to wszystkim wiele radości.

Autor: Jolanta Modrzejewska