Pierwszy Dzień Wiosny

W poniedziałek 21 marca przywitaliśmy w szkole pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji odbyły się tylko dwie pierwsze lekcje. Wszystkie pozostałe zostały tak zaplanowane, aby godnie i z uśmiechem powitać wiosnę.

Uczniowie bardzo ciekawie sie przebrali. Wielu ubrało dwie różne skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Prawie wszyscy uczniowie zamienili tego dnia tradycyjne plecaki na coś niestandardowego. Trzeba przyznać, że wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Pomysły były przeróżne, ciekawe, a niektóre wyjątkowo zaskakujące. Podobnie, jak przebrania niektórych uczniów.

Podczas trzeciej lekcji uczniowie kazdej klasy pod czujnym okiem wychowawców, wykonywali plakaty ph. "Witaj Wiosno!". Cieszą oczy wszystkich ciekawymi "wykonaniami" i wyjątkowo wiosennymi barwami.

Kolejnym punktem obchodów tego dnia było wyjście każdej grupy z mapą i poszukiwanie skarbu. Każda klasa miała inną trasę, natomiastskarbem dla wszystkich był kupon, za który otrzymali już na terenie szkoły poczęstunek w postaci bułki i kiełbaski od "Wesołej Złotej Rączki". Były tez słodycze, którymi częstowały "Panie Wiosny" z klasy VII.

Po przepysznym poczęstunku klasy IV-VI rozegrały turniej w ringo, a klasy VII-VIII mecze piłki nożnej. Turniej w ringo wygrała klasa piata, a w piłce noznej bezkonkurencyjni okazali się siódmoklasiści.

To był naprawdę sympatyczny i udany dzień! Pani Wiosna dopisała piekną pogodą, a uczniowie wyśmienitymi nastrojami.

Pierwszy dzień wiosny-zdjęcie grupowe klasy drugiej

Przebrani uczniowie z okazji pierwszego dnia wiosny

Pierwszy dzień wiosny-zdjęcie grupowe klasy szóstej

Panie Wiosny

Przebrani uczniowie z okazji pierwszego dnia wiosny

Pierwszy dzień wiosny-mapka z droga do skarbu

Pierwszy dzień wiosny-zdjęcie grupowe klasy drugiej

Skarb znaleziony-kupon na poczęstunek

Uczniowie w różnych skarpetkach na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Pierwszy dzień wiosny-zdjęcie grupowe klasy ósmej

Znaleienie skarbu

Pierwszy dzień wiosny