Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Jasełka

W naszej szkole dzieje się wiele: konkursy, zawody sportowe, uroczyste akademie, spotkania z ciekawymi ludźmi… oraz coroczne przedstawienie  jasełkowe, na które wszyscy czekamy.

Tegoroczne Jasełka Bożonarodzeniowe były jeszcze piękniejsze niż ubiegłoroczne.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, Trzech Króli, aniołów, pasterzy, diabełków na scenie pojawiły się – mówiące owieczki.  Nie sposób słowami oddać atmosfery i emocji, jakie mali aktorzy zdołali przekazać zgromadzonej publiczności.

W tegorocznych JASEŁKACH "NARODZINY BOŻEJ DZIECINY", wzięło udział 21 dzieci. Z klasy VI: Radek Gierszewski - Król Baltazar, Natalia Nenca - Diabeł, Marta Kiedrowska - Diabeł, z klasy V: Roksana Bednarz -narrator,Oskar Myszka - Król Melchior, Hubert Nagórniewicz - Pasterz, Alina Adamczyk - Pasterz, Julka Adamska - Anioł, z klasy IV: Nadia Gonsior - Pasterz, z klasy II: Zuzia Gierszewska - Maria, Adaś Kacalak - Józef, Kinga Nagórniewicz - Anioł, Martynka Adamska - Gwiazda, z klasy I : Julka Kacalak - Król Herod i Diadeł, Klara Szyca - Gwiazda, Karol Lemanczyk - Król Kacper, Lenka Adamczyk  - Owieczka, z oddziału przedszkolnego: Oliwka Myszka - Gwiazda, Antosia Gierszewska - Owieczka, Matylda Wygaś - Owieczka, Zośka Czapiewska - Owieczka.

Próby odbywały się już od początku listopada dwa razy w tygodniu, aż do premiery, tj. do 20 grudnia. Wymagało to sporo trudu, ale myślę, że sprawiło też sporo radości.

Na zaproszenie Pani Eweliny Krawczyk ze świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi wystawiliśmy nasze JASEŁKA, 4 stycznia br.

W nagrodę za wspólną pracę na chwałę Pana Boga szkoły, parafii i gminy, pojechaliśmy do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku na musical:"Co ty powiesz" (09.01.20r.). Dostaliśmy również dofinansowanie z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przechlewie. Za wszelką życzliwą pomoc finansową i duchowo - mentalną barrrrdzo dziękujemy!!!!

Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.