Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Spotkanie z podróżnikiem - Piotrem Horzelą.

10 grudnia 2019 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się spotkanie z podróżnikiem  Panem Piotrem Horzelą, który przeniósł nas w lody Antarktyki.

Spotkanie odbyło się najpierw dla klas I-IV a potem ciekawych opowieści wysłuchali uczniowie klas V-VIII.

Podczas  spotkania pan Piotr opowiadał nam o swoim półtorarocznym pobycie w Polskiej Stacji Antarktycznej. Można było dowiedzieć się, m.in. jak wygląda podróż do tak odległego kraju, rozładunek statku, jak wygląda stacja polarna, codzienne życie, czym zajmują się naukowcy polarnicy, jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć każdego dnia, aby wykonywać swoją pracę, jakie zwierzęta zamieszkują tamtejsze rejony… i wiele innych ciekawostek.

To wszystko mogliśmy zobaczyć na zdjęciach i filmikach i przygotowanych w formie prezentacji multimedialnej.

Spotkanie było bardzo interesujące.