Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Warsztaty w Wandzinie

Klasy VII i VIII naszej szkoły zostały zaproszone do Eko-Szkoły Życia w Wandzinie na spotkanie z zakresu profilaktyki uzależnień oraz HIV/AIDS dla młodzieży.

Przyjęliśmy zaproszenie i 2 października wybraliśmy się do ośrodka w Wandzinie. W programie było poznanie ośrodka, zapoznanie ze specyfiką i formami wsparcia, zajęcia warsztatowe w formie debaty oksfordzkiej – czy narkotyki, alkohol, hazard, komputer są szkodliwe?

Podjęto nas również soczkiem, słodyczami oraz owocami z miejscowego sadu.

Po  poczęstunku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe z terapeutami , tym razem w grupach, kształtujące umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych i ryzykownych w kontekście HIV/AIDS.

Była to bardzo sympatyczna a przede wszystkim pouczająca wizyta. Szkoda tylko, że pogoda nie dopisywała, bo chcieliśmy wracać pieszo, no ale niestety deszcz nam przeszkodził.