Przerwa na czytanie

Już po raz kolejny nasza szkoła bierze udziału w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

18 października 2023 r.( środa) na każdej przerwie, wszyscy uczniowie będą czytać książkę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki.

Na dwóch długich przerwach wyznaczeni uczniowie będą czytać dla wszystkich przez radiowęzeł, ponieważ jednocześnie odbędzie się na tych przerwach akcja charytatywna „KAWIARENKA dla Pani Moniki”

Tego dnia przebieramy się za ulubioną postać z ulubionej książki. Niech zadziała wasza wyobraźnia. Uczniowie najbardziej zaangażowani otrzymają nagrody, zostaną również nagrodzone najciekawsze przebrania.

Autor: Bibliotekarz- Ewa Wolin

Plakat dotyczący akcji