Wycieczka

Wycieczka do siedziby Nadleśnictwa Niedźwiady w Przechlewie odbyła się 27 września br. Jesienna aura sprzyjała nam od rana. Na miejscu powitał nas zaprzyjaźniony z naszą szkołą Pan leśniczy – Wojciech Krawczyk.

Zwiedziliśmy cały budynek Nadleśnictwa Niedźwiady. Poznaliśmy niektórych  pracowników oraz eksponaty rogów, poroży, budek dla ptaków… Zainteresowały nas bardzo informacje o jeżach z kolcami, które znamy. Zaskoczyła natomiast informacja o jerzykach – ptakach, które są bardzo podobne do jaskółek. Ich nazwa różni się od jeży z kolcami w zapisie, jednak w brzmieniu: „jeżyki i jerzyki” brzmią tak samo. Pan Wojtek zaprezentował nam filmik i wodę mineralną w sali konferencyjnej. Zaprosił nas również do swojego gabinetu. Mogliśmy zobaczyć tam na ekranie komputera zdjęcia naszych miejscowości wykonane z dornu.  Udało nam się zebrać wyjątkowo duże żołędzie z dębu czerwonego i sporo żołędzi mniejszych. Mamusie, które z nami pojechały przygotowały dla nas poczęstunek ufundowany przez sponsorów i  Komitet Rodzicielski. Poznaliśmy faunę i florę nad Jeziorem Końskim. Pobawiliśmy się na placu zabaw i czas powrotu stał się faktem. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do naszej „Jeżykowej”  sali nr 13.

Po powrocie do przedszkola przelaliśmy nasze wrażenia z wycieczki na kartki za pomocą kredek.

Autor: Anna Majer

Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników wycieczki

Oglądanie naszych miejscowości na zdjęćciach wykonanych z dronu

Poznanie eksponatów rogów i poroży